Konferencja dotycząca agresji i konfliktów międzyludzkich.

niedziela, 18 czerwiec 2023 19:02
Konferencja dotycząca agresji i konfliktów międzyludzkich.

Dnia 24 maja 2023r. odbyła się konferencja dla uczniów oraz rodziców na temat agresji, przemocy rówieśniczej, konfliktów oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkanie odbyło się z udziałem Zastępcy Dyrektora Delegatury w Płocku Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie, p. Pawła Felczaka, przedstawicieli Poradni Psychologiczno-pedagogicznej p. Dyrektor Anety Ciemieckiej oraz pedagoga p. Emilii Kędzierskiej, sędziego Sądu Rejonowego w Sierpcu p. Artura Sakierskiego oraz funkcjonariusza policji p.Katarzyny Krukowskiej.

Agresja i konflikty wśród młodzieży są niepokojącym zjawiskiem, które ma negatywne skutki zarówno dla jednostek, jak i dla społeczeństwa jako całości. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia i media społecznościowe wpływają na życie młodych ludzi w niespotykany dotąd sposób, zrozumienie przyczyn i skutków agresji staje się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Młodzież, w trakcie swojego rozwoju, spotyka się z wieloma wyzwaniami, które mogą prowadzić do konfliktów. Szkoła staje się areną, gdzie dochodzi do starć emocjonalnych i fizycznych, a presja grupy rówieśniczej może prowadzić do napięć i agresji. Wiele konfliktów ma swoje źródło w różnicach światopoglądowych, wartościach, etniczności czy nawet w prostych nieporozumieniach. Niestety, nieumiejętne radzenie sobie z konfliktami może prowadzić do narastania agresji.

Mamy nadzieję, że po takiej dawce wiedzy zarówno uczniowie, jak i rodzice nabyli więcej umiejętności, by radzić sobie z trudnościami, które w dzisiejszych czasach mogą spotkać każdego z nas.