Spotkanie z Dzielnicowym Komisariatu Policji w Sierpcu

środa, 29 wrzesień 2021 12:43
Spotkanie z Dzielnicowym Komisariatu Policji w Sierpcu

W dniach 28 - 29 września odbyło się w naszej szkole spotkanie z Dzielnicowym Komisariatu Policji w Sierpcu asp. szt. Markiem Biegańskim.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Tematyka spotkania dotyczyła przede wszystkim zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich.

Podczas spotkania policjant wyjaśnił, kim jest osoba nieletnia, jaka jest różnica pomiędzy przestępstwem a wykroczeniem oraz uświadomił młodzież o konsekwencjach prawnych, wynikających z popełnienia tych czynów. Ponadto uczniowie zostali poinformowani o procedurach postępowania z udziałem osób nieletnich.

Policjant podczas spotkań przypomniał również uczniom o zagrożeniach związanych z dopalaczami i innymi substancjami psychoaktywnymi. Młodzież zainteresowana była także pracą w Policji. Mundurowy opowiedział, jak na co dzień wygląda praca w służbach mundurowych oraz jakie trzeba spełnić warunki, aby zostać funkcjonariuszem Policji.
Zagadnienia podejmowane podczas spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Uważamy, że zajęcia profilaktyczne w dużym stopniu mogą przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród młodzieży szkolnej.
Pogadanka na temat odpowiedzialności za swoje czyny może stanowić impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej młodego człowieka. Jako pedagodzy i wychowawcy mamy nadzieję, że swoista lekcja prawa pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów w szkole, jak i poza placówką.

Agnieszka Kurpias – Peda

Edyta Lemanowicz