I LOM na Kursie Pierwszej Pomocy

wtorek, 12 grudzień 2017 09:27

W dniach 9-10.12.2017 r. 32 uczniów klasy I LOM wzięło udziaÅ‚ w 16-godzinnym Kursie Pierwszej Pomocy. Organizatorem kursu byÅ‚ Harcerski Klub Ratowniczy "Sierpc". Szkolenie skÅ‚adaÅ‚o siÄ™ z części teoretycznej – wykÅ‚adów oraz części praktycznej. Do najważniejszych zagadnieÅ„, z którymi zapoznali siÄ™ uczestnicy kursu, należaÅ‚y m.in. : bezpieczeÅ„stwo i wezwanie pomocy, ocena stanu poszkodowanego, resustytacja krążeniowo – oddechowa (RKO), stany zagrożenia życia, uszkodzenia ciaÅ‚a oraz nastÄ™pstwa dziaÅ‚ania ciepÅ‚a i zimna. W drugim dniu szkolenia – po przeprowadzonych wykÅ‚adach i symulacjach odbyÅ‚ siÄ™ egzamin, który zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ zdobyciem przez wszystkich uczestników certyfikatów ukoÅ„czenia kursu.