Pierwsza pomoc przedmedyczna w Szkole Podstawowej nr 2.

czwartek, 30 listopad 2017 11:47

W piątek 24 listopada kolejny raz przedstawicielki Szkolnego Klubu Ratowniczego odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2
w Sierpcu. Dominika Skorłutowska z kl. II LOM oraz Karolina Dądalska (nasza absolwentka) przedstawiły pierwszakom zasady pierwszej pomocy. Dziękujemy uczniom i ich wychowawczyni Pani Dorocie Dudzińskiej za miłe przyjęcie, zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach.

iedy marzenia stają się rzeczywistością, czyli budujemy halę.

29 listopada 2017 roku był dla społeczności naszej szkoły dniem szczególnym. To właśnie tego dna odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego pod budowę hali w naszym Mechaniku. Na uroczystość przybyło wielu gości m.in. wiceminister sportu i turystyki, poseł na sejm RP Jarosław Stawiarski, poseł Waldemar Olejniczak, przedstawiciele władz powiatowych, miejskich i gminnych, prezesi klubów sportowych działających na terenie naszego miasta. Minister Sportu postanowił  odznaczeniami Zasłużony dla sportu  uhonorować wyróżniających się działaczy sportowych powiatu Sierpeckiego. Byli to: Zbigniew Bombaliński- Sekretarz Zarządu Międzyszkolnego Klubu sportowego 'Mazur' Sierpc, Sławomir Olejniczak- członek Rady Mazowieckiego Zrzeszenia LZS w Warszawie, Członek Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS Powiatu Sierpeckiego oraz Piotr Tyndorf – wiceprezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego 'Mazur' Sierpc,  Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego ' Mechanik'. Na nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe podczas mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, w swoich kategoriach wagowych, zasłużyli również nasi uczniowie: Piotr Bilicki –  zdobywca złotego medalu mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, Paweł Przybojewski – zdobywca srebrnego medalu mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, Kamil Szlufik – zdobywca srebrnego medalu mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc oraz Konrad Zieliński – zdobywca brązowego medalu mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Nagrody ufundował i wręczył Starosta Powiatu Sierpeckiego, Pan Jan Laskowski. Następie wszyscy zgromadzeni zostali poproszeni o podpisanie aktu erekcyjnego. Został on umieszczony w pojemniku, do którego włożono także monety polskie od 1 gr do 5 zł z 2017 r., zdjęcie uczestników spotkania oraz egzemplarze lokalnych czasopism, w tym także Ekstra Sierpc Lokalne Wiadomości. Pojemnik został zabetonowany w budynku szkoły. A nam pozostaje czekać aż hala zostanie oddana do użytku.