UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS POLICYJNYCH ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1

czwartek, 14 grudzień 2023 00:00
UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS POLICYJNYCH ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1

Ślubowanie uczniów klas policyjnych to podniosła uroczystość, która na stałe wpisała się do kalendarza roku szkolnego Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu. Jak zwykle została ona poprzedzona tygodniami przygotowań młodzieży i nauczycieli, niekiedy stresem i emocjami, a wreszcie radością i dumą. 14 grudnia 2023 r. na komendę pana Andrzej Tylusa na halę sportową Zespołu Szkół nr 1 defiladowym krokiem wkroczyły wszystkie oddziały klas policyjnych. Następnie pan dyrektor Piotr Tyndorf powitał zaproszonych gości: Ewę Jarzyńską – Prezes Sądu Rejonowego w Sierpcu, Andrzeja Cześnika – Starostę Powiatu Sierpeckiego, Sławomira Olejniczaka – wicestarostę Powiatu Sierpeckiego, Przemysława Burzyńskiego – przewodniczącego Rady Powiatu Sierpeckiego, Jarosława Perzyńskiego – Burmistrza Miasta Sierpc, insp. Jarosława Ciarkę – Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, aspiranta sztabowego Marka Biegańskiego, aspiranta sztabowego Krzysztofa Dobrzenieckiego, Bogusławę Lewandowską – Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Powiatu Sierpeckiego, starszego brygadiera Marcina Strześniewskiego – Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej, Jarosława Żmijewskiego – dyrektora Centrum Kultury w Sierpcu, Pawła Pakiełę – przewodniczącego Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu, dyrektorów szkół i placówek, rodziny i przyjaciół zaproszonych gości. Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły, w tym roku przystąpiła do niego rekordowa liczba kadetów z dwóch klas drugich. Rotę ślubowania przeczytał pan Andrzej Tylus. Uczniowie klasy trzeciej otrzymali awans na wyższy stopień. Podczas uroczystości nastąpiło podsumowanie projektu Erasmus+ oraz wręczenie dyplomów dla uczniów odbywających praktyki w Hiszpanii i nauczycieli zaangażowanych w projekt. Ponadto Julia Kamila Gabryszewska z kl. IV TI otrzymała dyplomom Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/2024, ponieważ w momencie wręczania dyplomów w Płocku, przebywała na praktykach w Hiszpanii. W trakcie ceremonii nastąpiło rozstrzygnięcie I Zawodów Klas Policyjnych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu pod patronatem Starosty Powiatu Sierpeckiego oraz wręczenie pucharów najlepszym drużynom i indywidualnym zawodnikom. Nie zabrakło też podziękowań, kwiatów, dedykacji od klas dla swoich wychowawców i nauczycieli. Po części oficjalnej młodzi adepci klas mundurowych zaprezentowali swoje talenty w ramach widowiskowej musztry paradnej pod kierunkiem pana Krzysztofa Skrzyńskiego oraz emocjonującego pokazu samoobrony pod kierunkiem pana Kamila Zarębskiego.