Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

„Szkoła Pamięta”

poniedziałek, 30 październik 2023 00:00
„Szkoła Pamięta”

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.”

Wisława Szymborska

W ramach akcji „Szkoła Pamięta” w dniu 30 października 2023 r. uczniowie z klasy II ALP z opiekunami Barbarą Pikulską, Edytą Chrapkowską-Pastwą i Anną Krymką wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez pana Michała Webera. Dyrektor Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpca przybliżył młodzieży historię sierpeckich miejsc pamięci. Zapalając przy niektórych z nich symboliczne znicze i składając kwiaty oddali hołd osobom i wydarzeniom upamiętnionym na pomnikach i tablicach. To odpowiedni czas, żeby zatrzymać się, zastanowić, dowiedzieć więcej o tych ważnych dla lokalnej społeczności miejscach.

Dopełnieniem prelekcji pana Michała Webera jest wystawa „Miejsca pamięci i pomniki” usytuowana w murach szkoły. Na wystawie przedstawiono m.in. pomniki przy których młodzież zapaliła znicze.