PODPISANIE UMOWY O WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ Z ORLEN SERWIS S.A.

wtorek, 03 październik 2023 00:00
PODPISANIE UMOWY O WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ Z ORLEN SERWIS S.A.

Podpisanie umowy o współpracy partnerskiej między spółką Orlen Serwis S.A. a Zespołem Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu miało miejsce 3 października 2023 r. W ważnym dla szkoły wydarzeniu wzięli udział: Pan Paweł Jegier prezes Zarządu Serwis Orlen S.A., Pan Andrzej Sławomir Cześnik Starosta Sierpecki, Pan Sławomir Olejniczak Wicestarosta Sierpecki, Pan Przemysław Burzyński przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego, Pan Paweł Pakieła przewodniczący Rady Rodziców ZS nr 1, Pan Wojciech Kęsicki – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Sierpcu oraz Pan Krzysztof Różański kierownik działu personalnego zespołu Rozwoju Kompetencji w Orlen Serwis S.A.

Możliwość realizacji praktyk w spółce Orlen Serwis umożliwi uczniom nabycie nowych umiejętności, zbliży absolwentów Mechanika do rynku pracy i do potrzeb pracodawców. Praktyki zawodowe uczniów w spółce Orlen Serwis znacznie podniosą potencjał edukacyjny naszej szkoły.

Umowa ustala zasady współpracy stron w zakresie objęcia patronatem uczniów klas kształcących się w zawodzie technik mechanik oraz organizacji praktyk zawodowych dla uczniów branży mechanicznej. Orlen Serwis jako Partner Dydaktyczny Zespołu Szkół nr 1 w ramach wzajemnej współpracy zobowiązuje się między innymi do przyjęcia na praktyki zawodowe uczniów wskazanych przez szkołę oraz umożliwienie wizyt studyjnych na terenie zakładu.