I Zawody Sportowo – Historyczne Klas Policyjnych Zespołu Szkół Nr 1

wtorek, 07 marzec 2023 12:41
I Zawody Sportowo – Historyczne Klas Policyjnych Zespołu Szkół Nr 1

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w dniu 7 marca 2023 r. odbyły się w naszej szkole I Zawody Sportowo – Historyczne Klas Policyjnych Zespołu Szkół Nr 1 zorganizowane pod patronatem Starosty Powiatu Sierpeckiego. Uczestnicy zmagali się w trzech kategoriach konkurencji: wiedzy o „Żołnierzach Niezłomnych”, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sportowych.

Przed przystąpieniem do rywalizacji uczniowie wysłuchali prelekcji o działalności drugiej konspiracji w latach 1944- 1963 oraz obejrzeli filmy przedstawiające losy „Żołnierzy Wyklętych”. Następnie przystąpili do pierwszego etapu konkursu, w którym zmierzyli się z zadaniami historycznymi obejmującymi m.in. zadania z wiedzy o życiu „Żołnierzy Wyklętych”, przygotowanie plakatu oraz filmu. Potem rywalizacja przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie przystąpili do konkurencji z pierwszej pomocy przedmedycznej. Drużyny musiały przedstawić czynności, jakie należy wykonać udzielając pomocy poszkodowanemu na miejscu wypadku oraz przeprowadzić prawidłowo resuscytację krążeniowo – oddechową. Trzeci etap zawodów obejmował rywalizację sportową, w ramach której zespoły męskie i żeńskie rywalizowały na torze przeszkód, wykonywały drużynowy skok w dal oraz bieg wahadłowy.

Zwycięzcom zawodów Starosta Powiatu Sierpeckiego Andrzej Cześnik wręczył puchary i nagrody. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o 3-4 miejscu w kategorii dziewcząt i 2-3 w kategorii chłopców decydowały dogrywki.

Klasyfikacja zespołów przedstawia się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce - 2 LOP      ( Nikola Grodnicka, Oliwia Gzubicka, Kaja Kąkolewska, Klaudia Ozimkowska)

II miejsce – 3 LOP

III miejsce – I BLP

IV miejsce – I ALP

Chłopcy:

I miejsce – 3 LOP ( Mateusz Kaźmierczak, Mikołaj Krzywda, Kacper Repecki)

II miejsce – 2 LOP

III miejsce – 1 ALP

IV miejsce – 1 BLP

W przygotowanie i organizację turnieju włączyli się: p. E. Chrapkowska- Pastwa, p.N.Sobczak, p.M.Chmielewicz, p. K.Skrzyński, p. K.Zarębski oraz uczennice klasy III LOM – K.Goleniewska i A.Szpakowska.

galeria1