IPN

czwartek, 12 styczeń 2023 13:07
IPN

W dniu 12 stycznia 2023 r. klasy I ALP, I BLP, II LOP i III LOP wzięły udziaÅ‚ w wyjÄ…tkowej lekcji historii przeprowadzonej przez pracownika  - dr KamilÄ™ ChurskÄ…- WoÅ‚oszczak. Tematem zajęć byÅ‚a "Propaganda Polski Ludowej". ZajÄ™cia skÅ‚adaÅ‚y siÄ™ z dwóch części: w pierwszej uczniowie przypomnieli historiÄ™ Polski po 1945 roku, poznali, czym jest propaganda, czym charakteryzuje siÄ™ jÄ™zyk propagandowy, jakie sÄ… formy manipulacji i zabiegi socjotechniczne w jÄ™zyku propagandy. Ponadto uczestnicy lekcji dowiedzieli siÄ™, jakÄ… rolÄ™ peÅ‚niÅ‚ terror i propaganda w okresie PRL. DrugÄ… część zajęć stanowiÅ‚y warsztaty, w czasie których uczniowie interpretowali plakaty z okresu PRL. Wykonywane w tej części zadania wywoÅ‚aÅ‚y wielkie emocje i zainteresowanie uczniów.

galeria1