Avon – kontra rak piersi

środa, 04 grudzień 2019 11:36
Avon – kontra rak piersi

Dnia 4 grudnia w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie z konsultantkami firmy AVON, które prowadzą szkolenia z zakresu profilaktyki i leczenia raka piersi.

W Polsce co roku ponad 18 tysięcy kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi. 2 tysiące z nich nie skończyło jeszcze trzydziestki.

Pani Katarzyna Sadecka, okręgowy menadżer AVON, która aktywnie uczestniczy w kampaniach różowej wstążeczki podkreślała jak ważne jest, aby każda kobieta dbała o swoje zdrowie, regularnie przeprowadzała samobadanie. Ważnym elementem jest także styl życia. Zwróciła uwagę, iż czynniki negatywne, które prowadzą do otyłości mogą zwiększać ryzyko wystąpienia raka piersi.

W spotkaniu, którego organizatorkom był p. Anna Chmielewicz, wzięły udział uczennice z klas I i II o profilu medycznym.