11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości.

środa, 14 listopad 2018 08:12

Listopad to w sercach Polaków miesiąc szczególny – czas, w którym wspominamy rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający wyjątkową 100 – rocznicę tych wydarzeń.

W lekcji historii przypominającej zdarzenia, które odmieniły losy naszej ojczyzny uczestniczyli: Starosta Powiatu Sierpeckiego P. Jan Laskowski, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie ZS Nr 1.

Część artystyczna przygotowana w formie lekcji historii, wzbogacona pokazem multimedialnym ukazywała drogę Polaków do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Występ młodych aktorów wzbogacił   chór szkolny CAVATINA pod kierunkiem p. Wioletty Kowalskiej, który wykonując pieśni patriotyczne wprowadził społeczność szkolną i gości w nastrój zadumy.

Na zakończenie części artysycznej głos zabrali Dyrektor  p. Piotr Tyndorf i Starosta p. Jan Laskowski, którzy nawiązując do słów Maszałka Józef Piłsudskiego, że „ Niepodległość nie jest (…) dana raz na zawsze” podkreślili wagę wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu.

W uroczystym apelu wzięli udział:

Część artystyczna: Zuzanna Olendrzyńska, Agata Pesta, Natalia Sujkowska, Marta Popławska, Wiktoria Pomianowska, Sandra Głowacka, Klaudia Pęcherzewska, Dominika Wysocka, Natalia Okońska, Paweł Pesta, Anna Siemiątkowska, Adrian Tecel, Dominik Jankiewicz, Szymon Mazurowski, Mateusz Mirzejewski, Dominika Stawicka, Weronika Jaglińska, Monika Janczarek.

Chór szkolny CAVATINA: Adrianna Kalinowska, Bartosz Obczyński, Dariusz Sulkowski, Dominika Man, Gabriela Pesta, Gabriela Sołdańska, Hubert Słabkowski, Julia Jackowska, Julia Brdak, Kacper Morka,Kamila Jonczak, Kinga Pesta, Klaudia Kitowska, Marlena Piotrowska, Marta Popławska, Michał Trzonkowski, Natalia Dądalska, Natalia Przybyszewska, Rafał Kubiński, Wiktoria Wiśniewska,Zuzanna Olendrzyńska, Zuzanna Krześniak.

Nauczyciele przygotowujący: Edyta Lemanowicz, Edyta Chrapkowska- Pastwa, Wioletta Kowalska.