XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

środa, 07 luty 2018 08:53
XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Dnia 10 stycznia 2018r. odbył się etap szkolny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Olimpiada Wiedzy Ekologicznej cieszy się największą popularnością wśród istniejących 34 w Polsce. Merytorycznym organizatorem i patronem OWE jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody. Każdego roku nasza szkoła przystępuje do etapu szkolnego OWE. W latach ubiegłych kilka razy ZS nr 1 reprezentowany był przez uczennice szkoły na etapie wojewódzkim. W tym roku do konkursu przystąpili uczniowie klas Technikum ochrony środowiska, klasy I Liceum biologiczno- chemicznej oraz klas II i III Liceum o profilu opiekuńczo-medycznym. Uczniowie mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru składający się z 50 pytań z zakresu ekologii ogólnej i zagadnień z dziedziny ochrony środowiska. Warunkiem przejścia do następnego etapu było uzyskanie 80% poprawnych odpowiedzi. Udało się to dwóm uczniom klasy technikum – Patrykowi Sochockiemu oraz Kamilowi Góralskiemu, którzy w kwietniu reprezentować będą naszą szkołę w etapie okręgowym (wojewódzkim) olimpiady.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy do udziału już za rok, w następnej XXXIV OWE.