Zajęcia terenowe klasy II i III TOŚ

środa, 05 kwiecień 2017 15:37

Zajęcia w terenie dają możliwość praktycznego poznania zagadnień ekologicznych, są źródłem wielu nowych wiadomości i informacji. Okazję, aby się o tym przekonać miały klasy druga i trzecia Technikum Ochrony Środowiska. Uczniowie udali się się dnia 30.03.2017 r. do cieszącej się renomą nie tylko w naszym regionie, ale i w całej Polsce Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu. Zajęcia terenowe poprowadził pan Dariusz Kilanowski Kierownik Zapewnienia Mediów i Ochrony Środowiska. Podzielił się z młodzieżą swoją wiedzą oraz wyczerpująco odpowiadał na liczne pytania. Uczniowie przekonali się, iż Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu to firma z tradycjami, wyróżniająca się niezwykłą dynamiką rozwoju,  umiejętnie łącząca tradycje z najnowocześniejszymi technologiami. Uczestnicy zajęć poznali budowę i zasadę eksploatacji zakładowej oczyszczalni ścieków oraz technologie uzdatniania wody. Dziękujemy Dyrekcji Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu za umożliwienie zwiedzania zakładu oraz panu Dariuszowi Kilanowskiemu za serdeczne przyjęcie i przekazanie młodzieży cennej wiedzy.

Zajęcia zorganizowały p. Ewelina Górzyńska i p. Iwona Bielicka.