„200 lat polskiej obecności w Argentynie"

piątek, 31 marzec 2023 06:41
„200 lat polskiej obecności w Argentynie"

31 marca dyrektor Piotr Tyndorf uczestniczył w prezentacji książki „200 lat polskiej obecności w Argentynie – tom studiów z okazji 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Argentyną a Polską”, pod redakcją dr. Jerzego Mazurka. Książka powstała przy współpracy Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego, wsparciu Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

Publikację wsparła również Ambasada Republiki Argentyńskiej w Warszawie i Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Buenos Aires - których ambasadorki, Ana Maria Ramírez i Aleksandra Piątkowska, napisały artykuły, od których rozpoczyna się publikacja.

Książka zawiera artykuły obejmujące różnorodność tematów, które nadają różne aspekty stosunków między Argentyną a Polską, dając świadectwo 100 lat stosunków dyplomatycznych i 200 lat polskiej obecności w naszym kraju. W książce znajdziemy również rozdział "Gen Jose de San Martin patronem szkoły w Sierpcu" poświęcony współpracy naszej szkoły z ambasadą.

Publikacja zasili księgozbiór szkolnej biblioteki. Jest uzupełniona o dedykacje osób współpracujących przy powstaniu książki.