"Dziady" w wykonaniu naszych szkolnych artystów

czwartek, 02 marzec 2023 00:00
"Dziady" w wykonaniu naszych szkolnych artystów
Po długim czasie przygotowań i wielu próbach członkowie Szkolnego Koła Teatralnego zaprosili na przedstawienie oparte na utworze Adama Mickiewicza "Dziady" cz. II. Inscenizacja wystawiona była dwukrotnie, po raz pierwszy przed zaproszonymi koleżankami i kolegami z klas 8 szkół podstawowych, a drugi raz dla uczniów naszej szkoły. Aktorzy dali z siebie wszystko, stworzyli niesamowity klimat i wspaniałe widowisko. Muzyka, gra świateł dopełniły role stworzone przez wykonawców. Widowisko otrzymało pozytywne recenzje i uznanie wśród odbiorców. W rolę poszczególnych bohaterów wcieli się:
Guślarz - Wiktoria Łasińska I TB
Aniołki - Natalia Lewandowska i Przemysław Waruszewski I LOM
Widmo - Mateusz Sztupecki I TB
Kruk - Kacper Łykowski I TB
Sowa - Natalia Lejman II LOP
Dziewczyna - Gabriela Nyklas II LOP
Chór - Magdalena Grzelak, Martyna Jęczarek, Martyna Lewandowska, Natalia Olszewska, Zuzanna Sieklucka, Oliwia Szczerbak, Agata Wiśniewska z klasy II LOP
Narrator - Przemysław Michalski II TEM.
Serdecznie dziękujemy dyrektorowi i pracownikom CKISZ za udostępnienie sali na próby i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

galeria1