Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

X konkurs Wiedzy o Powiecie Sierpeckim

wtorek, 14 czerwiec 2022 09:11
X konkurs Wiedzy o Powiecie Sierpeckim

Po raz dziesiąty w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbył się Konkurs Wiedzy o Powiecie Sierpeckim. Starostwo Powiatowe w Sierpcu oraz Burmistrz Miasta Sierpca objęli konkurs patronatem i ufundowali nagrody dla finalistów.

Uczenie szacunku dla tradycji i miłości naszej małej Ojczyzny to jeden z celów jaki przyświecał konkursowi. Świat w którym żyjemy na co dzień, nasz najbliższy krajobraz, wszystko co nas wokół otacza, ludzie i stworzona przez nich kultura, przeszłość, tradycje oraz teraźniejszość były tematem zmagań konkursowych.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonał dyrektor szkoły Piotr Tyndorf, który przywitał gości, uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pan Andrzej Cześnik – Starosta Sierpecki, pan Sławomir Olejniczak – Wicestarosta Sierpecki oraz pan Przemysław Burzyński – Przewodniczący Rady Powiatu.

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą na temat swojego regionu, posiadają duże wiadomości z geografii, historii, przyrody oraz o zabytkach i tradycji Ziemi Sierpeckiej.

Wyniki w kategorii uczniów szkół podstawowych:

I miejsce:

- Sandra Ciulińska i Bartosz Brodowski ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Jeżewie

II miejsce:

- Paweł Matysiak i Teodor Wojtyniak ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

III miejsce:

- Zofia Krupińska i Amelia Chrząszczyk ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osieku

Wyniki w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych:

I miejsce:

- Zuzanna Kanty i Katarzyna Lazarowska z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

II miejsce:

- Nikola Osowska i Adrian Chmielewski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu

III miejsce ex aequo:

- Andżelika Białkowska i Izabela Kaliszewska z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu

- Natalia Lejman i Gabriela Nyklas z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przysłanie pracy plastycznej przedstawiającej ciekawy zakątek powiatu. Autorów każdej z prac, zachwycało coś innego. Wśród nagrodzonych znalazły się prace Oliwii Barańskiej z LO w Sierpcu i Nikoli Osowskiej z ZSCKR w Studzieńcu.

 

galeria