Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Kolejne szkolenia Szkolnego Klubu Ratowniczego

czwartek, 19 maj 2022 06:27
Kolejne szkolenia Szkolnego Klubu Ratowniczego

Tym razem nasze wolontariuszki z USG, przy wsparciu absolwentki Agaty Tyburskiej, przeszkoliły pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

Celem spotkania było szerzenie wśród najmłodszych wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci poznały etapy postępowania przy osobie nieprzytomnej, u której można zaobserwować oddech, jak i u takiej, która nie oddycha. Miały okazję wypróbować swoich sił w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz mogły poćwiczyć na sobie i swoich kolegach umiejętności w bandażowaniu kończyn.

Dziękujemy uczniom i ich wychowawczyni za miłe przyjęcie, zaangażowanie
i aktywny udział w zajęciach.

galeria