Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Warsztaty dla ósmoklasistów.

środa, 18 maj 2022 08:23
Warsztaty dla ósmoklasistów.

Dnia 8 marca 2022 roku rozpoczęliśmy cykl warsztatów dla uczniów klas ósmych. Mieliśmy przyjemność gościć w SP nr 3 w Sierpcu na 4 spotkaniach, oraz w SP w Gozdowie na 2 spotkaniach. Natomiast uczniów SP nr 2 zaprosiliśmy do naszego Mechanika. Celem przeprowadzonych zajęć    p.n. „Rysunek techniczny - językiem ludzi techniki”, było zaprezentowanie w jaki sposób można wykorzystać wiedzę ogólną w technice. Pokazaliśmy, że istnieje język, którego nikt się nie uczy, ale którym każdy potrafi się porozumiewać. Językiem tym jest prosty obraz graficzny – rysunek. Uczniowie mieli możliwość wykonać proste ćwiczenia wykorzystujące ich wiedzę matematyczną, umiejętności manualne, kreślarskie. Zajęcia poprowadzili nauczyciele przedmiotów zawodowych w naszej szkole – Grażyna Pawlak-Kapela, Ewelina Górzyńska oraz Mirosław Pikulski.

Dziękujemy bardzo Dyrekcji SP nr 3, SP w Gozdowie, SP nr 2 za umożliwienie nam przeprowadzania warsztatów. Dziękujemy Pani Elwirze Marcinkowskiej-Osmólskiej, Pani Joannie Gąsiorowskiej za pomoc w zorganizowaniu zajęć.

 

 galeria