Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Niecodzienna wizyta

poniedziałek, 11 kwiecień 2022 11:56

W poniedziałkowe przedpołudnie 11 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dwie doule

z Doulowego Centrum Wsparcia w Płocku, Panią Danutę Kijoch oraz Panią Aleksandrę Nowakowską.

Pani Danuta na co dzień zajmuje się wsparciem rodzicielskim (uczy chustonoszenia oraz doboru nosideł, przyjaznej pielęgnacji niemowląt, masażu shantla oraz masażu antykolkowego), udziela także wsparcia w karmieniu piersią, jest także instruktorem Hypnobirthing. Pani Aleksandra jest towarzyszką okołoporodową, udziela wsparcia informacyjno-fizyczno-emocjonalnego, zajmuje się także edukacją dotyczącą ciąży, porodu, karmienia piersią, pielęgnacji, komunikacji i relacji z Maluszkiem.

W spotkaniu trwającym 3 godziny lekcyjne uczestniczyły klasy 1LOM, 2LOM oraz 3LO. Doule zapoznały uczennice ze specyfiką swojej pracy oraz przekazały mnóstwo cennej wiedzy. Spotkanie przebiegało w bardzo pozytywnej atmosferze.