Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

„Patron szkoły i jego ojczyzna” - konkurs wiedzy

czwartek, 24 luty 2022 07:31
„Patron szkoły i jego ojczyzna” - konkurs wiedzy

 

Urodziny patrona szkoły gen. José de San Martin oraz rocznica nadania szkole imienia to szczególnie ważna dla społeczności szkolnej data. Obchodzimy ją 24 lutego każdego roku. Chcąc uczcić pamięć bohatera narodowego Argentyny, w tym dniu młodzież szkoły bierze udział w konkursach poświęconych życiu i działalności José de San Martina, jego ojczyźnie i wieloletnich kontaktach szkoły z Ambasadą Argentyny w Polsce.

 

Tegoroczny konkurs wiedzy o patronie szkoły i jego ojczyźnie przygotowano w aplikacji testportal. Forma testowa konkursu bardzo podobała się młodzieży, swoją wiedzę sprawdziło aż dwustu uczniów z klas: I LOM, I TEM, II LOM, II LOP, II LTS, III LOP, III LO, III TEI, IV TB.

 

Najlepszą wiedzą w konkursie wykazali się uczniowie:

 

I miejsce ex aequo – Monika Mazurowska kl. IV TB i Igor Kurkiewicz kl. III LOP

 

II miejsce ex aequo – Martyna Kordyzon kl. IV TB, Bartosz Wolak kl. III LOP, Jakub Mazurowski kl. III TEI

 

III miejsce – Emilia Pijankowska kl. III LOP

 

Gratulujemy!