Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Rządowy program „Aktywna tablica”.

niedziela, 27 luty 2022 13:36
Rządowy program „Aktywna tablica”.

 

Pod koniec 2021 roku Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu przystąpił do rządowego programu p.n. „Aktywna tablica”. Celem programu jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach udzielonego wsparcia finansowego szkoła zyskała 6 monitorów interaktywnych SMART, które wspomogą pracę nauczycieli na zajęciach ogólnokształcących oraz zawodowych. Dnia 27 stycznia nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu z zakresu obsługi i zastosowania monitorów w procesie nauczania. Szkolenie przeprowadziła firma NOVIMAX Grzegorz Puda Sp. J. Przeszkoleni nauczyciele wykorzystają sprzęt do dzielenia się przyjętymi rozwiązaniami z innymi nauczycielami oraz do pracy z uczniami. Zastosowanie technologii interaktywnej, które wzbogaci lekcje w nowe elementy nauczania przyczyni się do zwiększenia motywacji  i zaangażowania uczniów. Dzięki temu lekcje można przekształcić z sesji samodzielnego uczenia się we współpracę i dyskusję obejmującą całą klasę. Szkoła podjęła również działania mające na celu wdrożenie stosowania TIK w procesie nauczania, polegające na współtworzeniu Międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących technologię informacyjno-komunikacyjną podczas zajęć, uczestniczeniu w szkoleniach i konferencjach z zakresu stosowania TIK.