Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Wycieczka klas I LOP i I LTS do Torunia

piątek, 10 grudzień 2021 08:19
Wycieczka klas I LOP i I LTS do Torunia

 

Pierwszym punktem naszej wycieczki był Niewidzialny dom. To miejsce na mapie Torunia, gdzie "spoglądamy" na świat zupełnie inaczej. Poznajemy otaczającą nas rzeczywistość z punkt widzenia osoby niewidomej. Znajdujemy się w mieszkaniu, na ulicy, w parku, ale wokół nas panuje ciemność. Po tych miejscach oprowadzają nas osoby niewidome, które stają się naszymi przewodnikami. Tu także wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których wykonywaliśmy w ciemności prace plastyczne. Kolejnym punktem wycieczki było lodowisko, gdzie mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności jazdy figurowej. Na zakończenie udaliśmy się do galerii oraz do kina. To był dziś pełen atrakcji, wracając już planowaliśmy kolejną wycieczkę.

galeria