Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

DUNAS DE ARTOLA O CABOPINO – hiszpańskie praktyki techników ochrony środowiska

piątek, 22 październik 2021 10:08
DUNAS DE ARTOLA O CABOPINO – hiszpańskie praktyki techników ochrony środowiska

Nasz pobyt w Hiszpanii to nie tylko przyjemności ale również zdobywanie nowych umiejętności zawodowych. Uczniowie z kierunku technik ochrony środowiska odbywają praktykę w organizacjach działających na rzecz ochrony i zachowania unikalnych ekosystemów, wciąż istniejących w środowisku naturalnym wydm w prowincji Malaga. Pro Duna i MiMoana promują ochronę rodzimej flory i drobnej dzikiej fauny, odbudowę, rehabilitację i ochronę różnorodności biologicznej na obszarach wydmowych gminy Marbella.

Dziewczęta zaczęły pracę od zbierania owoców rośliny, która w języku hiszpańskim ma nazwę "Sabina". Owoce są zbierane, przewożone do Cordoby i przetwarzane.

Następnie udały się na spacer wzdłuż wybrzeża, gdzie ochoczo zbierały napotkane w piasku muszle. Wolontariusz organizacji opowiadał im o historii wydm w Marbelli, a także o roślinach, które rosną w tym środowisku. Po drodze napotkały koralowca, jeżowca i jaja kalmarów wyrzucone na brzeg. Poznały wiele nowych gatunków roślin i zwierząt.