Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

X Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

sobota, 04 wrzesień 2021 07:05
X Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

 

Od wielu lat nasza szkoła aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem „Szansa na Życie”. Na początku września odbyła się X Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, w której uczestniczyli członkowie stowarzyszenia, a wśród nich między innymi Karolina Michalska – uczennica klasy 3 technikum ochrony środowiska, oraz absolwent naszej szkoły – Piotr Woźniak.

Karolina jako przedstawicielka Stowarzyszenia i ostatnia osoba w sztafecie olimpijskiej zapalała znicz symbolizujący rozpoczęcie olimpiady. Ponad 350 uczestników zmierzyło się w kilkunastu konkurencjach. Karolina wzięła udział w biegu na 60 m, w którym zajęła 2 miejsce. W rywalizacji chodziło przede wszystkim o pokonanie własnych słabości, przełamywanie barier i dobrą, wspólną zabawę.  Uczestnictwo w zawodach umożliwia osobom niepełnosprawnym utrzymanie sprawności fizycznej, wzmacnia poczucie własnej wartości oraz poprawia kondycję psychiczną - motywuje ich do regularnych ćwiczeń.

Olimpiada organizowana jest przez Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu we współpracy z lokalnymi fundacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom ze Stowarzyszenia „Szansa na Życie” oraz ich opiekunom za wytrwałą pracę, która pozwoliła odnieść sukces i miło spędzić czas wśród innych sportowców.

galeria