19 kwietnia 1943 r. ludność żydowska, stłoczona w warszawskim getcie, podjęła rozpaczliwą walkę zbrojną z przeważającymi siłami niemieckimi. Powstańcy zdawali sobie sprawę, że nie mają szans na zwycięstwo, chcieli jednak umrzeć godnie, z bronią w ręku, a jednocześnie zadać wrogowi jak najwięcej strat.
Rocznicę powstania w getcie warszawskim upamiętnia akcja Żonkile organizowana corocznie 19 kwietnia. Uczniowie z klasy I LOP, I TB, III LOP i I LTS wzięli udział w warsztatach poświęconych indywidualnym historiom, relacjom świadków, śladom życia i śmierci ludzi, którzy doświadczyli okrucieństwa Zagłady. W ramach zajęć obejrzeli także film „Nie było żadnej nadziei”.



