Dzień Ziemii

sobota, 11 maj 2024 13:44

22 kwietnia obchodziliÅ›my Åšwiatowy DzieÅ„ Ziemi. Jest to najwiÄ™ksze miÄ™dzynarodowe Å›wiÄ™to ekologiczne. PowstaÅ‚o ponad 50 lat temu, aby uÅ›wiadamiać, jak ważnÄ… kwestiÄ… jest ochrona Å›rodowiska i Å›wiadomość pogÅ‚Ä™biajÄ…cego siÄ™ kryzysu. HasÅ‚o na DzieÅ„ Ziemi 2024 to Planet vs. Plastics. Zwraca ono uwagÄ™ na konieczność ograniczenia produkcji i wykorzystania tworzyw sztucznych w trosce o zdrowie ludzi i planety. Organizatorzy EARTHDAY.ORG żądajÄ… zmniejszenia produkcji wszystkich tworzyw sztucznych o 60% do 2040 roku. W trosce o naszÄ… planetÄ™ warto wprowadzić rozwiÄ…zania, które majÄ… korzystny wpÅ‚yw dla ekologii.Z okazji Dnia Ziemi klasa pierwsza technik ochrony Å›rodowiska przygotowaÅ‚a gazetkÄ™ szkolnÄ… prezentujÄ…cÄ… zagadnienia na temat plastiku oraz dziaÅ‚aÅ„, które mogÄ… przyczynić siÄ™ do zmniejszenia jego szkodliwego wpÅ‚ywu na zdrowie ludzi.