Klasy policyjne w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

sobota, 11 maj 2024 13:54

W dniu 25 kwietnia uczniowie klas policyjnych wzięli udział w dniu otwartym w Centrum Szkolenie Policji w Legionowie. Po przybyciu na miejsce wysłuchaliśmy trzech wykładów:
„Struktura Policji - funkcjonowanie formacji umundurowanej i uzbrojonej służącej społeczeństwu”,
„Wymogi formalne, rekrutacji do służby w Policji. Omówienie postępowania kwalifikacyjnego”,
„Zadania psychologów policyjnych”.
Po teorii przyszedł czas na praktykę. Obejrzeliśmy pokaz umiejętności psów służbowych z Zakładu Kynologii Policyjnej z Sułkowic. Następnie podzieleni na grupy, zwiedziliśmy Zakład Szkoleń Specjalnych, gdzie uzyskaliśmy wiele informacji na temat techniki kryminalistycznej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego opowiedzieli o zadaniach służbowych wykonywanych przez policjantów z „drogówki” oraz wykorzystywanym do tego sprzęcie służbowym. Nauczyciele policyjni w białych czapkach zaprezentowali także tzw. salę luster oraz przedstawili jak wyglądają sygnały wykonywane przez policjanta podczas kierowania przez niego ruchem drogowym. Następnie zwiedziliśmy zespół strzelnic, na których policjanci uczą się jak prawidłowo posługiwać się bronią. Na zakończenie intensywnego dnia otrzymalismy mały podarunek od CSP.

ggaleria