Wycieczka do Zakładu Karnego w Płocku

czwartek, 15 grudzień 2022 11:43

W dniu 15 grudnia uczniowie klasy II LOP udali się na wycieczkę do Zakładu Karnego w Płocku. Celem naszej wycieczki było poznanie zasad funkcjonowania więzienia jak również profilaktyka- jakie są konsekwencje nieprzystosowania społecznego i działań powszechnie nieakceptowanych. Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani z działalnością i zadaniami Służby Więziennej, charakterem oraz specyfiką pracy m.in. funkcjonariusza czy wychowawcy. Młodzież została również zaznajomiona z zajęciami więźniów, w których uczestnicza podczas pobytu w zakładzie. Dowiedzieli się jak wygląda nadzór nad więźniami oraz jak wyglądają odwiedziny więźnia. Ponadto, mogliśmy zobaczyć Zakład od wewnątrz: cele więźniów, sale lekcyjną, centrum monitoringu więzienia.

Wizyta w tym miejscu zrobiła na nas ogromne wrażenie.