Projekt "Matematyka"

wtorek, 15 listopad 2022 00:00
Projekt "Matematyka"

Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem”

Jędrzej Śniadecki (1768-1838)

Wielcy matematycy i ich złote myśli – projekt realizowany przez uczniów kl. I TM.

Uczniowie korzystając z zasobów biblioteki szkolnej, wyszukiwali informacje biograficzne na temat wybranych matematyków oraz odpowiednie cytaty podkreślające wyjątkowość matematyki jako dziedziny wiedzy. Zebrane materiały przedstawili na tablicach celem wyeksponowania ich dla społeczności szkolnej.

Celem przedsięwzięcia było przygotowanie uczniów do poszukiwania potrzebnych informacji i materiałów, zachęcanie do sięgania po książki popularnonaukowe, poznanie historii matematyki, przybliżenie sylwetek słynnych matematyków oraz kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.