Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Wycieczka do Setenil i Rondy

wtorek, 18 październik 2022 07:07
Wycieczka do Setenil i Rondy

 

            W czasie pobytu w Hiszpanii nasi uczniowie nie tylko realizują zawodowe staże, ale także aktywnie odpoczywają, biorąc udział w organizowanych dla nich wycieczkach i spotkaniach.

            Jako pierwsze mogli poznać dwa urocze andaluzyjskie miasteczka. Pierwsze z nich to położone w skalistym kanionie rzeki Río Trejo, odznaczające się oryginalną, nietypową architekturą skalne Setenil. Jego atrakcją są budynki wciśnięte między strome skały wąwozu, przypominające labirynt wąskie uliczki, jaskinie, a także wiszące nad głowa skalne urwiska. Drugie to położona po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín Ronda. Miasto składające się z dwóch dzielnic: Ciudad - części arabskiej i Mercadillo - powstałej po rekonkwiście. Można w nim podziwiać wiele zabytków będących dziełem dwóch cywilizacji – chrześcijańskiej i muzułmańskiej, a także takie architektoniczne perełki takie jak „wiszące domy”.