Ślubowanie i promocja klas policyjnych

piątek, 08 kwiecień 2022 07:09
Ślubowanie i promocja klas policyjnych

W tym roku odbyło się X jubileuszowe ślubowanie i promocja klas policyjnych, uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 13.00 na hali. Po wprowadzeniu pododdziałów i sztandaru głos zabrał dyrektor szkoły Piotr Tyndorf, który przywitał wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich absolwentów Mechanika, którzy pracują w policji. Wspomniał, że podejmując decyzję o utworzeniu klas o tym profilu zastanawialiśmy się czy będą osoby chętne do podjęcia nauki w tych klasach. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo chętnych do klasy policyjnej jest w każdym roku bardzo dużo. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Starosta Powiatu Sierpeckiego pan Andrzej Cześnik, Dyrektor Delegatury Oświaty w Warszawie Oddział w Płocku pani Bożena Woźniak, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pan Jarosław Ciarka, proboszcz parafii farnej Sławomir Zalewski oraz Burmistrz Miasta Sierpc pan Jarosław Perzyński. Wszyscy oni gratulowali jubileuszu, nauczycielom życzyli satysfakcji z realizowanego zawodu, a uczniom wytężonej i sumiennej pracy. Następnie nadszedł czas ślubowania klasy II, rotę przeczytał wychowawca klasy pan Kamil Zarębski. Zgodnie z rozporządzeniem dyrektora uczniowie klasy III otrzymali awans do stopnia starszego kadeta. Po części oficjalnej goście, rodzice i uczniowie zostali zaproszenia na małą salę gimnastyczną, gdzie mogliśmy obejrzeć prezentację, podczas której powspominaliśmy „stare dobre czasy”. Następnie głos zabrał pan dyrektor Piotr Tyndof, podziękował za współpracę komendantom Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, którzy pełnili tą funkcję w okresie funkcjonowania w szkole klas policyjnych. Poprosił o wystąpienie pana insp. Grzegorza Żelazko, insp. Mariusza Kryszkowskiego oraz mł. insp. Jarosława Ciarkę, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki. Uhonorowani zostali także dowódcy-absolwenci, którzy w swoich klasach zawsze musieli służyć przykładem. Na koniec uroczystości na salę został wprowadzony tort, bo jak powiedziała prowadząca „nie może być urodzin bez tortu”.