Szczepienia uczniów przeciwko SARS-CoV-2.

środa, 25 sierpień 2021 06:55
Szczepienia uczniów przeciwko SARS-CoV-2.

Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Z uwagi na zbliżający się rok szkolny 2021/2022, z myślą o bezpieczeństwie naszej młodzieży szkolnej, zobowiązani jesteśmy już dzisiaj podjąć pewne działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się coraz to nowych odmian wirusa Covid-19. Bez wątpienia szczepienia są jednym z najbardziej skutecznych i efektywnych działań profilaktycznych, stanowiący najsilniejszy oręż w zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych na świecie.

Poniżej przedstawiamy harmonogram informujący o przebiegu szczepień uczniów:

I TYDZIEŃ od 01.09-05.09 – tydzień informacyjny – spotkania uczniów z pielęgniarką szkolną, których celem będzie rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z problematyką szczepień, oraz rozpoznanie zapotrzebowania na szczepienia młodzieży.

II TYDZIEŃ od 06.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie zgód od rodziców i opiekunów prawnych zainteresowanych szczepieniami uczniów.

III TYDZIEŃ od 13.09-19.09 – tydzień szczepień.

W załączeniu przekazujemy Państwu:

- list Ministra Zdrowia w sprawie wykonywania szczepień przeciwko SARS-CoV-2 wśród uczniów,

- kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw Covid-19,

- deklaracje rodzica/opiekuna prawnego wyrażających zgodę na szczepienie dziecka,

- list Fundacji „Rodzice Szkole” w sprawie szczepień przeciwko Covid-19.

Pobierz

o   List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków

o   List w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 - Fundacja„Rodzice Szkole”

o   Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19