„Klimat to temat!”

sobota, 11 maj 2019 08:53

„Klimat to temat!”

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 przystąpili do programu „Klimat to temat!”, zorganizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Łączy on elementy edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, edukacji ekologicznej, klimatycznej i obywatelskiej. Celem programu jest uświadomienie, że każdy z nas może dokonywać wyborów wpływających na ograniczenie konsekwencji zmiany klimatu, wprowadzając zmiany do naszego codziennego życia. Działania podejmowane przez uczniów w ramach akcji, pogłębią wiedzę i dostarczą nowych informacji, które pozwolą oszacować znaczenie problemu zmiany klimatu i na tej podstawie podejmować świadome decyzje – teraz i w przyszłości.

Chcesz dowiedzieć się więcej, wziąć udział w lekcjach na temat zmiany klimatu śledź wiadomości na facebooku szkoły.