Udział uczniów w projekcie edukacyjnym „SMOG – Mieszkańcy Sierpca Myślą o Smogu Globalnie”

piątek, 22 marzec 2019 08:10

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w kampanii edukacyjnej, realizowanej przez Urząd Miasta w Sierpcu we współpracy z Fundacją Edu-Inicjatywa oraz Sierpeckim Alarmem Smogowym. Przedstawiciele klas pierwszej i drugiej Technikum Ochrony Środowiska uczestniczą w konkursie dotyczącym wpływu smogu na zdrowie p.n. „3majmy się zdrowo-czyste powietrze obowiązkowo”. Celem projektu jest promowanie wśród społeczności szkolnej i lokalnej, zasad dbałości o dobrą jakość powietrza, zasad właściwego spalania w piecach oraz informowanie o szkodliwości smogu na zdrowie ludzi i na środowisko.
W ramach projektu uczniowie przeprowadzą szereg działań informujących o jakości powietrza i zjawiskach spowodowanych emisją zanieczyszczeń do powietrza, głównie o smogu. O wszystkich podejmowanych przez naszą szkołę inicjatywach dowiecie się w trakcie zajęć szkolnych.