Wycieczka w ramach preorientacji zawodowej

poniedziałek, 29 październik 2018 11:15

Dnia 24.10.2018 r. pod opieką psychologa Agnieszki Kurpias-Peda i pedagoga Edyty Lemanowicz uczniowie klasy II LOP odwiedzili Komendę Powiatową Policji. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku Komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.
Na miejscu przywitali nas sierż. Aleksandra Szarwińska i mł.asp. Dariusz Lewandowski, z którymi zwiedziliśmy budynek Komendy.
Policjanci oprowadzili młodzież po Komendzie, zapoznając ich ze specyfiką i charakterystyką pracy w Policji, opowiedzieli przyszłym policjantom, czym zajmują się poszczególne wydziały, zespoły i sekcje, jakie znajdują się w Komendzie. Uczniowie odwiedzili stanowiska kierowania sierpeckiej Komendy. Policjant przedstawił uczniom charakterystykę służby oficera dyżurnego, który kieruje pracą wszystkich funkcjonariuszy.
Bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów zrobiła izba zatrzymań. Policjant przekazał uczniom wiedzę na temat zasad umieszczania osób zatrzymanych czy doprowadzonych do wytrzeźwienia w policyjnych celach.
Uczniowie zapoznali się z pracą policjanta w Wydziale Kryminalnym, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa.
Uczniowie mogli wcielić się w rolę technika, gdzie za pomocą piórka zabezpieczali ślady pozostawione na butelce (materiał dowodowy w przedstawionej sprawie).