Narkotyki, dopalacze - ulegniesz, przepadniesz.

środa, 28 luty 2018 16:52

Dnia 16 lutego 2018r. w Centrum Kultury i Sztuki w ramach kampanii Narkotyki, Dopalacze – Nie Tędy Droga” prowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku zorganizowana została międzyszkolna młodzieżowa debata pt„ Narkotyki, Dopalacze – Ulegniesz, Przepadniesz”, adresowana do uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu sierpeckiego

Głównym celem spotkania, na które zaproszono uczniów, dyrekcję i nauczycieli placówek powiatu sierpeckiego było zwrócenie uwagi na problem zażywania narkotyków i dopalaczy wśród osób nieletnich, zwiększenie poziomu wiedzy o zagrożeniach płynących z ich zażywania, kształtowanie świadomości na temat negatywnego wpływu środków odurzających oraz skutkach prawnych, z tym związanych.

Uczniowie Gimnazjum Miejskiego pod okiem nauczycieli przygotowali spektakl profilaktyczny pt. „Życiorysy pisane narkotykami” oraz podzielili się swoimi zainteresowaniami, które realizują w ramach kółka astronomicznego pt.„Życie zapisane w gwiazdach”

Nasza szkoła przygotowała debatę panelową, do której zaproszono specjalistów:

p. Jolantę Węglarz – pedagoga poradni psychologiczno-pedagogicznej w Sierpcu,

p. Krzysztofa Kosiorek – starszego aspiranta prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu,

p. Jacka Kowalskiego – ratownika medycznego,

p. Izabellę Piotrowską – rodzica

oraz Kamilę.

Debata prowadzona była pod czujnym okiem p. Z. Czajkowskiego .

W ramach debaty chcieliśmy przekazać uczniom, że bez wspomagaczy, można być twórczym i aktywnym. Pragniemy, aby młodzi ludzie potrafili rozmawiać na problemy dotyczące wieku dorastania, a szczególnie te związane z nadużywaniem środków psychoaktywnych.

Agnieszka Kurpias-Peda