V Jubileuszowy Koncert Charytatywny „ Najmłodsi z pomocą”

środa, 03 maj 2017 09:07

25 kwietnia 2017 roku odbył się V Jubileuszowy Koncert Charytatywny „Najmłodsi z pomocą dla Bartka”, którego organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół nr 1, Stowarzyszenie „Szansa na życie”
i Centrum Kultury i Sztuki, w którego gościnnych murach on się odbywał. Bohaterem wydarzenia był pochodzący
z Gozdowa sześcioletni chłopiec z obustronnym niedosłuchem.

Jak co roku, uczestnicy i goście koncertu nie zawiedli. Dzieci z sierpeckich przedszkoli i szkół oraz uczniowie okolicznych placówek od kilku tygodni zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację chłopca. W tym roku koncert wsparła rekordowa liczba dzieci, gdyż do akcji włączyły się wszystkie sierpeckie przedszkola, grupy zerówkowe
z Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3, Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, przedszkolaki z Gozdowa, Mochowa, Szczutowa, Borkowa Kościelnego, Bledzewa i Studzieńca.
W tym wyjątkowym dniu zaprezentowali swoje liczne talenty podczas wspaniałych występów tanecznych, wokalnych czy też recytatorskich. Nie zawiedli także nasi dorośli przyjaciele. Na koncert przybyli przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele oraz rodzice występujących dzieci.

Otwarcia uroczystości dokonała zastępca burmistrza pani Ewa Leszczyńska. Gości przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 pani Hanna Kurta, która przybliżyła obecnym gościom historię koncertu „Najmłodsi z pomocą” .

Wszyscy zebrani z ogromną radością obserwowali przygotowane z wielkim zaangażowaniem występy, a także licytację pluszowego misia, którego zakupił  wójt Gminy Gozdowo pan Dariusz Kalkowski i z radością podarował małemu bohaterowi koncertu. Niewątpliwie dużą atrakcją był kolejny miś, również pluszowy, ale znacznie większy, spacerujący po koncertowej sali i zabawiający dzieci. W rolę tę wścielił się nasz uczeń – Bartek z klasy I TEM.

Po koncercie organizatorzy, nauczyciele oraz nasze wolontariuszki z klasy I LOM przeliczyli zebrane pieniądze, które jeszcze tego samego dania zostały przekazane na rzecz Bartka. Mamy nadzieje, że będą one dla Niego wsparciem, choć niewielką cegiełką przyczyniająca się do powrotu do zdrowia.