Pierwsza pomoc w kl. OA

sobota, 14 styczeń 2017 10:51

Pierwsza pomoc w 0A

W czwartek 15 grudnia 2016 r. uczennica kl. III LOM Asia Rubczyńska wraz z absolwentką naszej szkoły Karoliną Dądalską i p. Moniką Gesek udali się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu by wśród uczniów klasy O A przeprowadzić szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na początku opowiedzieliśmy dzieciom co to jest pierwsza pomoc. Następnie zaprezentowaliśmy na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową, po czym każde dziecko mogło samo spróbować przeprowadzić RKOna fantomie. Ćwiczyliśmy z dziećmi wybieranie numerów alarmowych. Pokazaliśmy również jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bezpiecznej bocznej i jak prawidłowo zaopatrywać rany. Dzieci chętnie angażowały się i chciały jak najlepiej wykonać wyznaczone im zadania.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy przeprowadzić taką akcję wśród najmłodszych uczniów szkoły, dzieląc się naszą wiedzą z dziećmi.