„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

sobota, 10 grudzień 2016 10:00

Pierwszy etap zmagań w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami. W zajęciach przeznaczonych dla szkół ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS” wzięło udział 35 uczniów naszej szkoły. Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2013 r., który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Na zajęciach lekcyjnych oraz pracując indywidualnie z materiałami dydaktycznymi opracowanymi przez ZUS młodzież zapoznała się z podstawami systemu ubezpieczeń, dowiedziała się jakie świadczenia należą się ubezpieczonym, na czym polega reforma emerytalna, jaki wpływ ubezpieczenia mają na nasze życie.

Finałem zajęć edukacyjnych był konkurs. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Z odpowiedziami na pytania bardzo dobrze poradziły sobie uczennice: Emilia Grabowska (kl. I LOM), Natalia Szychułda (kl. I LOM) oraz Katarzyna Wesołowska (kl. ILDL).

Gratulujemy uczennicom wyników i czekamy na II etap konkursu.