V Powiatowy Dzień Wolontariatu

środa, 07 grudzień 2016 18:45

5 grudnia 2016 roku w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczystość „V Powiatowy Dzień Wolontariatu”.  Celem tego dnia jest przybliżenie  idei wolontariatu,  ale również uhonorowanie pracy wolontariuszy z powiatu sierpeckiego, którzy poprzez swój czas, swoje umiejętności angażują się w działania o charakterze pomocowym.

Organizatorami byli,  Sierpeckie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka „Szansa na Życie”, Zespół Szkół Nr 1 w Sierpcu, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Burmistrz Miasta Sierpc, Centrum Kultury i Sztuki, a patronat honorowy objął Starosta Sierpecki Jan Laskowski.

Na spotkanie przybyli w towarzystwie swoich dyrektorów oraz nauczycieli-opiekunów młodzi wolontariusze ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych oraz podstawowych, powiatowe i miejskie władze samorządowe:

Pan Tomasz Kominek – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku

Starosta Sierpecki – Jan Laskowski

Wicestarosta Powiatu Sierpeckie – Juliusz Gorzkoś

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Marcin Błaszczak

Burmistrz Miasta Sierpc – Jarosław Perzyński

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Sierpc – Marek Chrzanowski

Radni Powiatu Sierpeckiego

Radni Miasta Sierpc

Dziekan Dekanatu sierpeckiego – ks kan mgr Andrzej Więckowski

Pan Zbigniew Tomaszewski – Wójt Gminy Mochowo

Dyrektor CKiSZ – Jarosław Żmijewski

Dyrektor PCPR – Agnieszka Gorczyca

Dyrektor SPZZOS w Sierpcu – Beata Bany

Prezes Stowarzyszenia Szansa na życie – Bożena Tober

Honorowy Prezes Stowarzyszenia Szansa na życie, Powiatowy Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych i Radny Powiatu Sierpeckiego – Wojciech Rychter

Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Sierpcu – Teresa Domagalska

Pan Stanisław Lewandowski – Prezes Krajowego Stowarzyszenia Pomoc Dzieciom

Pani Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych

Dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych  z miasta i powiatu sierpeckiego.

Pan Prezes Marek Książek – Stowarzyszenie „ Razem dla niepełnosprawnych” oraz członkowie zarządu

Członkowie Stowarzyszenia Szansa na życie

Koordynatorzy wolontariatu z miasta Sierpc i Powiatu sierpeckiego

Przybyłych gości powitał Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Pan Piotr Tyndorf, a oficjalnego otwarcia uroczystości dokonali Burmistrz Miasta Sierpc pan Jarosław Perzyński oraz Starosta Powiatu Sierpeckiego pan Jan Laskowski.

Uroczystość ubarwiały liczne występy artystyczne przygotowane  przez młodzież  z „Mechanika” pod kierunkiem siostry Justyny Rosińskiej, przedstawienie Lidera Małego Wolontariatu 2016 z Mochowa, skecz z udziałem MARIOLKI oraz taniec integracyjny Belgijka.

Podniosłym momentem uroczystości było przekazanie pompy insulinowej Karolince, dziewczynce chorej na cukrzycę. Uczennicy klasy II Szkoły Podstawowej w Mochowie .

Podobnie jak w latach ubiegłych wolontariusze wyróżniający się pracą na rzecz innych zostali nagrodzeni tytułem: „ Super Wolontariusz” oraz „ Nadzwyczajny Wolontariusz”.

Najwyższe wyróżnienie – tytuł „Nadzwyczajny Wolontariusz” otrzymała pani Małgorzata Korpolińska , nauczyciel z Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym.

Tytuł „Super Wolontariusz”otrzymali:

Ewa Nagiewicz – Zespół Szkół nr1 w Sierpcu

Anna Baranowska – Liceum Ogólnokształcące w Sierpcu

Szymon Osowski – I Liceum Ogólnokształcące Pul w Sierpcu

Michela Olivari – Zespół Szkół nr2 w Sierpcu

Patryk Szczepański - Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu

Anna Wiśniewska - Technikum w Zawidzu

Marta Krokosz - Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

Karolina Białek – Gimnazjum Miejskie w Sierpcu

Natalia Goławska - Gimnazjum Publicznego im Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu

Oliwiaa Zakrzewska - Szkoła Podstawowa nr3 w Sierpcu

Patrycja Marjańska – Powiatowy Dom Dziecka w Szczutowie

Katarzyna Wiśniewska - Sierpeckie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Chorych na  Raka „Szansa na życie”

Słowa uznania i podziękowania, pamiątkowe dyplomy gratulacyjne otrzymali koordynatorzy:

Pani Będzikowska Renata – gmina Mochowo

Pani Jagodzińska Edyta – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

w  Studzieńcu

Pani Janiszewska Joanna – Liceum Ogólnokształcące w Sierpcu

Pani Karkusz  Beata – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu,

ks Kiersnowski Michał – Gimnazjum Leona Wetmańskiego

Pani Korpolińska Małgorzata – Zespół Szkól w Borkowie Kościelny

Pani Krajewska Bogumiła – Zespół Szkół nr2 w Sierpcu

Pani Maciejewska Małgorzata – Szkoła Podstawowa w Mochowie

Pani Marlęga Anita – Zespól Szkól w Borkowie Kościelnym

Pani Marlęga Joanna Gimnazjum Miejskie Sierpc

Pani Paciuszkiewicz Edyta – Szkoła Podstawowa nr3 w Sierpcu

Pani Pypka Anna  - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu

Pani Sadecka Katarzyna  Zespół Szkół  w Zawidzu

Pani Tomaszewska Aneta – Powiatowy Dom Dziecka w Szczutowie

Podczas uroczystości każdy mógł zakupić kartę bożonarodzeniową z duszą. Prace zostały wykonane przez dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Dochód z aukcji został przekazany na leczenie i rehabilitację Przemka, ucznia z Zespołu Szkół nr1 w Sierpcu.

Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Wolontariusze z Zespołu Szkół nr1 w Sierpcu

oraz z Stowarzyszenia „ Szansa na życie”