Modny EKO MECHANIK

czwartek, 01 grudzień 2016 18:04

22 listopada w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się finałowa gala konkursu na wykonanie stroju z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych ECO-MODA. W tym roku tematem przewodnim konkursu był świat bajek.

Nasz Mechanik reprezentowała silna dziesięcioosobowa drużyna złożona z księżniczek, robota, Małego Księcia i mola książkowego.

Do tegorocznego wyścigu po nagrody, w czterech kategoriach wiekowych, przystąpiło aż 159 uczestników z 24 szkół powiatu sierpeckiego. Najlepszy okazał się strój Małego Księcia wykonany i zaprezentowany przez ucznia kl. I TB Wiktora Wiśniewskiego.  Dodatkowo uczennica Aleksandra Kowalczyk z kl. III LOP uzyskała wyróżnienie za strój mola książkowego.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne najlepszy okazał się nasz Mechanik zajmując zaszczytne pierwsze miejsce. Nagrody i dyplomy wręczył Burmistrz Jarosław Perzyński.

Wszyscy uczestnicy finałowej gali udowodnili, że ich inwencja twórcza i wyobraźnia nie zna granic. Stroje jakie przygotowali, wymagały nie tylko pomysłowości ale także ogromnego wysiłku i zaangażowania, wszystkie zachwycały oryginalnością.

W roli prowadzącego pokaz mody zadebiutował Łukasz Wagner z kl II LOM. Uczestnicy konkursu EKO MODA 2016:

Wiktor Wiśniewski – I TB,

Dominika Skorłutowska - I LOM,

Martyna Dybowska – I LOM,

Aleksandra Kozłowska – II LOP,

Andżelika Kaczmarczyk – II LOP,

Sulkowski Dariusz – II TI,

Justyna Bogdańska – II TOM,

Ronowicz Ewelina – III TBO,

Lidia Goszczycka – III TBO,

Aleksandra Kowalczyk – III LOP.

Reprezentację Mechanika uzupełniały modelki reprezentujące stroje oraz opiekunowie: p. Edyta Lemanowicz, p. Edyta Lewandowska, p. Anna Krymka.

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom – projektantom i modelom - bo to oni przyczynili się do tegorocznego zwycięstwa.