Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 14 – 20 listopada 2016 r.

poniedziałek, 21 listopad 2016 17:37

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to organizowana od 2008 roku międzynarodowa kampania promująca świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

Młodzież naszej szkoły miała doskonałą okazję rozwinąć swoje talenty przedsiębiorcze i zdolności twórczego myślenia poprzez udział w panelu edukacyjnym „Ja i przedsiębiorczość” zorganizowanym przez Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku w porozumieniu z Urzędem Miasta Płock. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach: „Komunikacja interpersonalna, jak poradzić sobie ze stresem na egzaminie dojrzałości”oraz „Z przedsiębiorczością na ty”.

Naukę świadomego kształtowania swojego wizerunku,  prawidłowego sposobu prezentacji publicznej młodzież zgłębiła podczas warsztatów telewizyjnych „Jak opanować stres podczas wystąpień publicznych” . Tego dnia uczniowie mieli również okazję skorzystać z oferty Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Filia w Płocku m. in. wypełniali kwestionariusze uzdolnień przedsiębiorczych.

Uczniowie klasy II Technikum  Ochrony Środowiska natomiast uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-dyskusyjnych zorganizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Sierpcu. Pani Kierownik Marzanna Turalska wraz z pracownikami zapoznała uczestników spotkania z obowiązkami przyszłego przedsiębiorcy, zasadami rejestracji firmy oraz platformą usług elektronicznych.