Ogólnopolska akcja „ Świąteczna zbiórka żywności”

czwartek, 01 grudzień 2016 17:23

„Dzieląc się swoimi zakupami pomagasz innym” - pod tym hasłem  w piątek, sobotę, niedzielę 25–27 listopada 2016  wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1, Sierpeckiego Stowarzyszenia „Szansa na życie” oraz z kilku innych zaprzyjaźnionych placówek  wzięli udział w ogólnopolskiej  „Świątecznej zbiórce żywności”.

Wolontariusze zachęcali sierpczan i nie tylko do podzielenia się swoimi zakupami z innymi. Pozyskany asortyment liczyli w świetlicy Internatu przy Zespole Szkół nr 1. Następnie w formie paczek przekazali na rzecz podopiecznych „Szansy na życie”, młodzieży Zespołu Szkół nr 1 oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, Ośrodka Szkolno– Wychowawczego, Gimnazjum Miejskiego, Ogniska Pracy Pozaszkolnej, PUL-u i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu.

Pracy wolontariuszy przyglądali się koordynatorzy akcji z Banku Żywności w Płocku - prezes Rafał Kuczyński oraz wiceprezes Aldona Cybulska.  Lokalnymi koordynatorami zbiórki byli Anna Chmielewicz, Wojciech Rychter i Katarzyna Wiśniewska.  Ich działania wspierali Witold Prątnicki oraz Emilia Preuss.

Wolontariusze oraz koordynatorzy serdecznie dziękują za okazaną życzliwość i ciepłe słowa, z jakim spotykali się ze strony ofiarodawców. Dziękują kierownikom sklepów: Biedronka ul Białobłocka, Biedronka ul Braci Tułodzieckich, Lidl ul Płocka, Gram ul Płocka oraz Netto ul Konstytucji 3-go Maja za umożliwienie zorganizowania zbiórki .

Koordynatorzy i Wolontariusze

Wolontariusze z Zespołu Szkól nr 1 w Sierpcu:

Baciński Łukasz, Brudnicka Katarzyna, Cichocki Maciej, Grapatyn Jakub, Gruk Adam, Jażdżewska Patrycja, Kalota Krystian, Karczewski Patryk, Krawczyk Patrycja, Kwiatkowski Mateusz, Lubiński Jakub, Nagiewicz Patryk, Skorłutowska Dominika, Skowroński Piotr, Sobiech Szymon, Stańczyk Jakub, Sypniewski Marcin, Wesołowska Katarzyna, Wiśniewski Wiktor, Ziółkowski Karol.