Warsztaty integracyjne

wtorek, 11 październik 2016 17:40
Warsztaty integracyjne

Co roku uczniowie klas pierwszych uczestniczą w warsztatach integracyjnych prowadzonych pod okiem psychologa Agnieszki Kurpias-Peda. W trakcie zajęć pierwszoklasiści mogą nie tylko bliżej się poznać, ale także zwiększyć poczucie przynależności do grupy. Przyjazna atmosfera i poczucie bezpieczeństwa w klasie zależą w ogromnej mierze od tego, jaki jest początek wzajemnych relacji. Dlatego, tak ważne jest wstępne budowanie wzajemnego zaufania i otwartości. Zajęcia mają na celu rozwinąć umiejętności pracy w grupie, zwiększyć wzajemne działanie i wsparcie w grupie. Uczniowie mogli sami doświadczyć tego, jaka siła płynie z grupy, gdy jest zintegrowana i jak ważne jest wspólne działanie, by osiągnąć cel.