Wizyta w Miejskim Przedszkolu nr 2

poniedziałek, 03 październik 2016 14:20

Dnia 15.09.16r dwie uczennice naszej szkoły oraz jedna absolwentka we współpracy z 3 SGDH Semper Magna wraz z panią Moniką Gesek złożyli wizytę dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sierpcu. Celem spotkania było szerzenie wśród najmłodszych wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach mini-warsztatów, przedszkolaki z grupy 6B dowiedziały się, jak wygląda meldunek w razie wypadku na drodze, jakie są numery na poszczególne służby ratunkowe, w jakiej sprawie można ich użyć oraz co zrobić, by uniknąć wypadku. Dzieci poznały etapy postępowania przy osobie nieprzytomnej, u której można zaobserwować oddech, jak i u takiej, która nie oddycha. Miały okazję wypróbować swoich sił w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz mogły poćwiczyć na sobie i swoich kolegach umiejętności w bandażowaniu kończyn. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dbanie o komfort termiczny osoby poszkodowanej, ucząc się korzystania z folii NRC. Najodważniejsi sami mogli wcielić się w rolę osoby poszkodowanej lub ratującej czyjeś życie. Atmosfera sprzyjała, dzieci były bardzo zainteresowane przebiegiem zajęć. Zaciekawione fantomami różnej wielkości, z uwagą oglądały poczynania uczennic z klasy liceum o profilu medycznym. Najmłodsi nie pozostali dłużni - w zamian za naukę pierwszej pomocy, młodzieży udało się zatańczyć z nimi taniec w przerwie między zajęciami. Było to pierwsze spotkanie zorganizowane dla tak młodej grupy, lecz zważając na pozytywne przyjęcie przez przedszkolaków, z pewnością nie będzie to ostatnia wizyta.