Spotkanie z funkcjonariuszem policji mł. asp. Krzysztofem Dobrzenieckim

czwartek, 21 kwiecień 2022 07:52
Spotkanie z funkcjonariuszem policji mł. asp. Krzysztofem Dobrzenieckim

21 kwietnia 2022 roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji mł. asp. Krzysztofem Dobrzenieckim. Podczas prelekcji młodzież dowiedziała się: czym jest „hejt”, jak wspomniane zjawisko narusza prawa człowieka. Funkcjonariusz poinformował uczniów o konsekwencjach hejtu w Internecie, braku anonimowości w sieci, odpowiedzialności karnej oraz udzielił wskazówek, gdzie szukać pomocy, kiedy staną się ofiarą takiego zachowania.

Uczniowie dowiedzieli się, że przestępstwa związane z nienawiścią, to szczególny rodzaj przestępczości, którego ofiarami padają osoby, z uwagi na swoją radę, narodowość, pochodzenie etniczne, język, kolor skóry, religia, płeć, wiek, orientację seksualną. Młodzież obejrzała też poruszający film, ukazujący skutki uzależnienia od Internetu. Na koniec spotkania każdy uczestnik mógł zadać pytania dotyczące hejtu i przestępstw w Internecie.