Etap wojewódzki olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

niedziela, 27 luty 2022 13:49
Etap wojewódzki olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Troje uczniów - Karolina Zawadzka (kl. III TB p), Klaudia Goleniewska (kl. II LOM) i Kacper Brzozowski (kl. III TB p) uczestniczyli w etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, składający się z 25 pytań dotyczących szczegółowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń w Polsce. W etapie wojewódzkim rywalizowało 20 szkół z województwa mazowieckiego, wyłonionych po eliminacjach szkolnych. Reprezentanci naszego Mechanika uzyskali bardzo dobry, czwarty wynik.
Udział w olimpiadzie jest zwieńczeniem realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, którego podstawowym założeniem jest edukacja młodzieży w obszarze ubezpieczeń społecznych, systemu emerytalnego oraz rozliczeń składek dla osób podejmujących działalność gospodarczą.
„Lekcje ZUS” oraz Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” to projekty objęte honorowym patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji i Nauki.
Gratulujemy sukcesu.