Chcesz poznać ciekawych ludzi?

Dołącz do Nas

Rok szkolny 2018/2019

  Wyniki w kategorii uczniów szkół podstawowych: I miejsce – Zuzanna Budka i Kamil Gutkowski ze Szkoły Podstawowej w Zawidzu Kościelnym, II miejsce – Marta Włoczewska i Aleksandra Danielewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu, III miejsce – Julia Kurta i Kinga Żukowska ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie. Wyniki…
  Sesja plenarna posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Mateusz i Jakub byli reprezentantami Delegatury Płockiej Kuratorium Oświaty w Warszawie, w grupie 460 posłów i posłanek uczestniczących w obradach. Temat przewodni sesji brzmiał: „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy…

Spotkania z Temidą

sobota, 15 czerwiec 2019 17:33
            W dniu 7 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II LOP i I LOM wzięli udział w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie przeprowadzonej w Sądzie Rejonowym w Sierpcu. Lekcja ta została poprzedzona spotkaniem z Prezesem sądu p. Ewą Jarzyńską w murach naszej szkoły. W trakcie tych spotkań nasi uczniowie mogli dowiedzieć…
  W roku szkolnym 2018/2019 Fundacja Banku Ochrony Środowiska zorganizowała V edycję ogólnopolskiego konkursu „Postaw na Słońce”. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 po raz drugi biorą udział w tym projekcie. Zespół „EkoEnergetyczni 2” tworzą uczennice klasy 2 LOM: Martyna Babecka, Natalia Okońska, Kinga Olaszewska, Agata Pesta, Klaudia Pęcherzewska, Zuzanna Pruśkiewicz,…

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

środa, 12 czerwiec 2019 14:14
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środę 19 czerwca 2019 o godz 9.00. 

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

czwartek, 06 czerwiec 2019 07:56
31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto obchodzone jest od od 1987 r. Światowa Organizacja Zdrowia stara się uświadamiać i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200…
  Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie, dziękuję”. Jest to jedno z działań związanych z kształtowaniem świadomości młodzieży w dziedzinie hazardu i zagrożeń, które wiążą się z tym zjawiskiem. „Hazard? Nie dziękuję” - pod takim hasłem 17 maja 2019 r. uczniowie klasy I LOP…

Narkotyki i dopalacze zabijają!

środa, 05 czerwiec 2019 07:17
  Spotkanie w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, organizowane jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych,…

Jedziemy do Sejmu

środa, 05 czerwiec 2019 07:07
  Jakub Kosek i Mateusz Mirzejewski uczniowie klasy I LOP Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu pomyślnie przeszli kwalifikację do XXV sesji Sejm Dzieci i Młodzieży. Ich projekt "Bronisław Chojnacki poseł Sejmu II RP. Jego losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji" otrzymał wystarczającą ilość punktów - niezbędną…

Konkurs piosenki ŻUROMINKI

środa, 05 czerwiec 2019 07:03
  22.05 w ŻUROMIŃSKIM CENTRUM KULTURY odbył się trzeci konkurs piosenki ŻUROMINKI. Nasze uczennice Zuzanna Olendrzyńska i Kamila Jonczak wzięły w nim udział zdobywając:I miejsce Kamila- wykonała piosenkę "Czas nas uczy pogody" II miejsce Zuzia z piosenką "Jaka róża taki cierń". Gratulujemy!
Strona 1 z 10